logo logo
     ГОЛОВНА   |    НОВИНИ   |    ФОТОАРХІВ   |    ВІДЕОАРХІВ   |    СТАТУТ і ПРОГРАМА   |    КОНТАКТИ   |    Вступити до лав партії   |    "Вечірні вісті"   


Верховна Рада з ініціативи «Батьківщини» ухвалила звернення до ПАРЄ та лідерів країн світу щодо звільнення Надії Савченко


13.01.2015

Верховна Рада України проголосувала за постанови про звернення до Парламентської асамблеї Ради Європи та до канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента Росії Володимира Путіна (лідерів країн-учасниць переговорів у «нормандському форматі») щодо звільнення з-під варти народного депутата від фракції «Батьківщина» Надії Савченко.


За відповідні постанови, внесені лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко, проголосували 304 і 306 народних депутатів відповідно.

Верховна Рада у своїх зверненнях нагадала, що Надія Савченко обрана делегатом України у Парламентській асамблеї Ради Європи.

«Вперше за історію незалежної української держави обраний до Верховної Ради народний депутат України не має можливості представляти народ України у сесійний залі українського парламенту, Парламентській асамблеї Ради Європи, оскільки утримується під вартою на території іншої держави за безпідставними обвинуваченнями та з очевидним порушенням міжнародних стандартів захисту прав і свобод людини», - йдеться у тексті звернення Верховної Ради.

Депутати закликали ПАРЄ та світових лідерів вжити всіх заходів, необхідних для звільнення Надії.

Крім того, Верховна Рада звернулася до Надії Савченко з проханням припинити голодування, адже «вона потрібна Україні живою».

Як зазначила під час виступу в парламенті лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, з проханням припинити голодування до Надії Савченко зверталися патріархи українських конфесій, лідери ключових країн світу, однак, незважаючи на важкий стан, вона не припиняє голодування, бо це «її боротьба за Україну».

На думку Тимошенко, ув'язнення Надії Савченко та інших патріотів, а також російська агресія на Сході України - це вендета Путіна Україні за бажання бути вільною, незалежною та європейською країною.

«Це його власне рішення, його власна вендета Україні. Через Надю, через Сенцова, через всіх, кого він вбиває сьогодні в Україні, це його власна вендета нам за право вільно жити, за право будувати європейську країну», - наголосила лідер фракції.

Як відомо, українська льотчиця утримується у російській в'язниці. На знак протесту проти свавілля російських слідчих органів Надія оголосила голодування, яке триває вже 32-й день.

Під час ухвалення постанов Верховної Ради в залі була присутня сестра Надії Віра Савченко. Депутати «Батьківщини» та інших фракцій на знак солідарності вдягнули футболки з написом «Свободу Надії Савченко».


Прес-служба ВО «Батьківщина»БІЛЬШЕ НОВИН >>Свіжий випуск
Вечірніх вістей

Весь архів газети >>>

Батьківщина-TV

все відео >>
TOP.zp.ua


Ю.Тимошенко в Twitter
Ю.Тимошенко на Facebook

Офіційний сайт
"ВО "Батьківщина" >>>
Батьківщина в Twitter
Батьківщина на Facebook

Гаряча лінія
"ВО "Батьківщина"
0 800 50 40 40

Гаряча лінія
Запорізька область
050 013 55 05

Сайт фракції "Батьківщина" Запорізької обласної ради >>>

Приєднатися


© Політична партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Запорізька обласна організація