logo logo
     ГОЛОВНА   |    НОВИНИ   |    ФОТОАРХІВ   |    ВІДЕОАРХІВ   |    СТАТУТ і ПРОГРАМА   |    КОНТАКТИ   |    Вступити до лав партії   |    "Вечірні вісті"   


Експерти доопрацьовують Новий економічний курс і стратегію зовнішньоекономічного розвитку України


31.01.2019

У межах доопрацювання Нового економічного курсу, який ініціювала Юлія Тимошенко, відбулося засідання експертної робочої групи за напрямом «Стратегія зовнішньоекономічного розвитку України».


Фахівці з питань економіки, представники бізнесу і експерти стратегічного планування аналізували проблеми зовнішньоекономічної діяльності України.

«Нині у світі розгортається третя хвиля глобальної кризи, яка створить принципово нові виклики для України, в яку ми повинні увійти осмислено, з розумінням всіх ризиків і можливостей. Також важливо шукати ті інструменти, які дозволять Україні вийти із потужної як внутрішньої, так і зовнішньоекономічної кризи», – наголосив керівник робочої групи, cпівзасновник Українського інституту майбутнього (UIF) Юрій Романенко.

За його словами, близько 20 експертів відповідної робочої групи через розуміння різноманітних процесів зможуть сформувати «цілісну картину бачення подальшого розвитку України», і внести напрацьовані положення до Нового економічного курсу, ініційованого Юлією Тимошенко.

«Змінити ситуацію в Україні, в тому числі у питанні зовнішньоекономічного розвитку, цілком можливо. Для цього слід ґрунтовно працювати. Відповідні основи ми й намагаємось закласти», – додав Юрій Романенко.

Водночас, на переконання економістів, в епоху глобалізації зовнішньоекономічна стратегія є важливим компонентом економічної політики будь-якої держави.

«Зовнішньоекономічна стратегія повинна мати три основні блоки: це міжнародна інвестиційна і кредитна стратегія із стимулюванням залучення прямих іноземних інвестицій, а також експортна стратегія і стратегія впливу на міграційні процеси», – зауважила заввідділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру «Оптіма» Тетяна Богдан.

Також під час експертного обговорення в робочій групі йшлося про важливість виходу України на принципово нові зовнішні ринки, адже залежність від одного ринку (як свого часу залежала Україна від російського ринку) є неприпустимою.

Фахівці також наголосили на тому, що сьогодні Україна може запропонувати світовим економікам лише сировину і робочу силу, адже держава не виокремлює як пріоритет інноваційний розвиток, і цю ситуацію необхідно принципово змінити. Що, власне, й запропонувала у Новому економічному курсі лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.


Прес-служба ВО «Батьківщина»БІЛЬШЕ НОВИН >>Свіжий випуск
Вечірніх вістей

Весь архів газети >>>

Батьківщина-TV

все відео >>
TOP.zp.ua


Ю.Тимошенко в Twitter
Ю.Тимошенко на Facebook

Офіційний сайт
"ВО "Батьківщина" >>>
Батьківщина в Twitter
Батьківщина на Facebook

Гаряча лінія
"ВО "Батьківщина"
0 800 50 40 40

Гаряча лінія
Запорізька область
050 013 55 05

Сайт фракції "Батьківщина" Запорізької обласної ради >>>

Приєднатися


© Політична партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». Запорізька обласна організація